Поради психолога учням по підготовці до Зовнішнього незалежного оцінювання
Іспити, як і більшість явищ життя, – явище перехідне. Коли вони закінчуються, з'являється відчуття свободи, забуваються сльози, нервування, повертається спокійний сон. Але ж можна скласти іспит і з меншими втратами для власного здоров'я, отримати добрі оцінки й чекати наступного іспиту без страху та безсонних ночей.
Психологи розцінюють іспит як:
1. «перетравлювання» значного обсягу інформації, яке пов'язане з великим навантаженням на мозок;
2. серйозне емоційне напруження і велике навантаження на нервову систему;
3. оцінювання не лише знань дитини, а й її особистості.
Практичні поради психолога учням як поводитися під час іспиту.
1. Узявши екзаменаційний білет, прочитавши завдання на дошці, ознайомтеся з питаннями і починайте готуватися з того питання, виконувати те завдання, яке хоча б трошки для вас легше.
2. Напишіть приблизний план відповіді олівцем на чистому листі паперу. Складіть список усіх нюансів, яких ви хотіли б торкнутися у своїй відповіді. Пишіть навіть те, що може спочатку здатися не потрібним, це допоможе вам у процесі написання згадати ще які – не будь факти. Якщо вам вдається це зробити, ви відразу відчуваєте деяке полегшення. Ваші нерви заспокояться, голова почне працювати більш ясно і чітко. Ви немовби звільнитеся від нервовості й уся ваша енергія тепер може бути спрямована на відповідь екзаменаційного питання.
Поради психолога учням щодо підготовки до іспитів та їх складання.
1. Коли починаєте готуватися до іспитів, корисно скласти план.
2. Складаючи план на кожний день підготовки, необхідно чітко визначити, що саме сьогодні будете вивчати. Не взагалі: «Трохи позаймаюся», а тому що саме сьогодні вивчите, які саме розділи і якого предмету.
Дублянка відлічується з того часу, коли в мальовничому куточку Краснокутчини біля двох глибоких ставків на землях відомого цукрозаводчика Харитоненка паном Дублянським було розпочато будівництво спиртового заводу ґуральні, як тоді називали його жителі навколишніх сіл. До того часу жодного поселення на місці теперішнього селища не було.