Дублянський ліцей
Краснокутської селищної ради
Богодухівського району Харківської області
Wednesday, 29.06.2022, 04:03

Вітаю Вас Guest | RSS
Головна | Історія с.Дублянка | Реєстрація | Вхід
*2021/2022 навчальний рік*
Меню сайту

Форма входу

Персональні сайти вчителів

Сайт учителя історії і правознавства Іванії Ірини Григорівни

Сайт учителя фізичної культури Ліхачова Олександра Леоновича

Сайт учителя початкових класів Білецької Наталії Миколаївни

Сайт учителя української мови та літератури Цовми Наталії Вікторівни

Блог учителя української мови та літератури Мілюти Валентини Андріївни

Сайт учителя початкових класів Лучки Світлани Вікторівни

Блог учителя біології Крючко Тетяни Михайлівни

Сайт вчителя початкових класів Сватенко Наталії Григорівни


с-ще.Дублянка: історична довідка

 

 

 

Дублянка відлічується з того часу, коли в мальовничому куточку Краснокутщини біля двох глибоких ставків на землях відомого цукрозаводчика Харитоненка паном Дублянським було розпочато будівництво спиртового заводу - ґуральні, як тоді називали його жителі навколишніх сіл. До того часу жодного поселення на місці теперішнього селища не було.

    

Риття котловану під будівництво заводу розпочалося в 1908 році. Прорабом будівництва був дід В.В.Однороба - нинішнього жителя с.Дублянка. Тоді ж були побудовані перші будинки для виробничих потреб: майстерні (будинок над ставком), контора (тепер приміщення медпункту), конюшні (тепер склади і пожежний пункт)* будинок пошти (там була їдальня для робітників і інші підсобні приміщення), будиночки, де проживають нині сім'я Кошмана С. В., Шурупової О.І. Цеглу для будівництва виробляли на побудованому за другим ставком цегельному заводі. На цеглинах була викарбована літера "Д" - від прізвища власника будівництва М.Дублянського. Так почало зароджуватись селище, яке від прізвища пана Дублянського стало називатись Дублянка. Околиці селища, що почали будуватись, прикрашали чудово устатковані дачі пана Дублянського: одна за другим ставком, друга - на півострівку, що виступає з боку лісу до першого ставка. Син пана Дублянського навчався в Петербурзі, був демократично настроєний.

   

 Під час канікул у 1912 році говорив, що згоден би віддати землю селянам, та тільки не наважувався цього зробити, боячись осуду представників свого клану. Після революції 1917 року панські маєтки були розграбовані і з часом розібрані - про їх існування ще до середини 60-х років нагадували бузкові і трояндові алеї та інші насадження квітів. Саме маленьке селище Дублянка хотіли перейменувати в с. Червонопрапорне, навіть на "спині" заводу великими буквами було викарбовано цеглою "Червонопрапорний спиртзавод". Але ця назва не прижилась, і знову назва заводу і села стала походити від прізвища їх засновника пана Дублянського.

 

За час існування с.Дублянка належало до різних сільських рад: Червонопрапорської, Покровської, Олексіївської. До 1952 року в селі крім вище згаданих будинків було ще близько шести будинків барачного типу. Жителі села були в основному люди приїжджі, які влаштовувалися тут на роботу. По мірі розширення спиртового заводу з початку 60-х років розширювалось і селище - з'явились будинки приватного сектору, соцкультпобуту, церква. У роки Другої світової війни в районі с. Дублянка у вересні 1943 року відбулися жорстокі бої між радянськими воїнами і фашистами, було багато жертв з обох сторін. Про ці події і досі свідчать залишки окопів, бліндажів на околиці лісу та братська могила в центрі села. Нині с.Дублянка продовжує рости.

 

З'явились нові двоповерхові будинки, котеджі. Значну частину населення села тепер уже можна назвати не людьми приїжджими, а старожилами.

Пошук

Календар

Корисні посилання
Нова українська школа

Національна дитяча гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія

 • Відділ освіти Краснокутської селищної ради
 • УКСМД МВС ditypolice@mvs.gov.ua

 • Карта відвідувань

  Flag Counter


  На початок INFOBAR
  dublzosh.ucoz.net
  Make a free website with uCoz
  INFOBAR